ژاپن

ژاپن یا جزیره ژاپن کشوری واقع در آسیای شرقی و شمال غرب اقیانوس آرام است. از دیگر همسایگان ژاپن کره شمالی، کره جنوبی، روسیه و دریای ژاپن است.

ژاپن یکی از قدرت های برتر اقتصای دنیا و آسیا است. برای سفر به ژاپن دریافت تور ژاپن و داشتن راهنما گزینه مناسبی است.

همه چیز درباره کشور ژاپن

کشور ژاپن متشکل از بیش از 4000 جزیره است که مهمترین و شناخته شده ترین آنها شیکوکو، هوکایدو، هونشو، و کیوشو هستند به همین جهت ژاپن بیشتر از اینکه یک کشور شناخته شده باشد یک جزیره است.

اغلب مناطق و سرزمین های ژاپن متشکل از کوه و جنگل است. میتوانیم بگوییم موقعیت جغرافیایی ژاپن در وضعیت خطرناکی قرار دارد، زیرا شکل قرارگیری پوسته های زمین در کنار یکدیگر به گونه ای است که اغلب در کنار یکدیگر  حرکت می کنند و باعث ایجاد زمین لرزه های متعددی می شوند.

علاوه بر زمین لرزه ژاپن آتش فشان های زیادی را در طول سال تجره می کند که باعث خلق و ایجاد مناظر شگفت انگیزی در ژاپن می شود.

مساحت و جمعیت کشور ژاپن

جمعیت ژاپن حدودا نزدیک به 127 میلیون نفر است، البته در سال های اخیر نرخ رشد جعیت رو به کاهش رفته است و این روند کاهش جمعیت ادامه دار بوده است.

مساحت ژاپن بیش از 377.915 کیلومتر مربع است و بیشتر جمعیت در 4 جزیره بزرگ ژاپن سکونت دارند.

بزرگترین شهرهای ژاپن توکیو، یوکوهاما، اوساکا، ناگویا و ساپورو  هستند که بیش از 2 میلیون نفر در آنها زندگی می کنند.

آب و هوای کشور ژاپن

ژاپن دارای آب و هوای متنوعی است، منطقه هوکایدو که شمالی ترین منطقه شمالی این کشور است اقلیم قاره ای مرطوب دارد. تابستان ها در این ناحیه گاهی گرم و گاهی خنک و زمستان ها طولانی و سرد است. باران به ندرت در این منطقه می بارد اما زمستان ها سرد و برفی است.

در منطقه دریای ژاپن وزش بادهای زمستانی شمالی باعث بارش برف های سنگین می شود. بهتر است تور ژاپن را در فصل تابستان دریافت کنید تا آب و هوایی ملایم را تجربه کنید.

در ارتفاعات، اقلیم ژاپن قاره ای مرطوب است و تابستان ها و زمستان ها در این منطقه بسیار متفاوت است، حتی میزان دمای روز و شب نیز تا حد زیادی با یکدیگر متفاوت اند.

به طور کلی از اردیبهشت تا تیر ماه ژاپن مرطوب است که عامل آن “پدیده­ی فصل بارندگی” است. با تغییر فصل از بهار به تابستان میزان باران افزایش و دما کاهش پیدا میکند که این باعث افزایش رطوبت در کشور می شود.

فرهنگ و زبان مردم کشور ژاپن

ژاپنی ها به غذا خوردن علاقه زیادی دارند و در هر موقع از روز می توانید به راحت ترین شکل ممکن غذا بخورید. مردم ژاپن برای سالهای بسیار زیادی گیاه خوار بودند اما به یکبار این تابو را شکستند و مانند غربی ها گوشت را در غذاهای خود قرار دادند، ولی آنها هرگز نتوانستند عادت کفش پوشیدن غربی ها در خانه را تحمل کنند.

و باز هم باید بگوییم که برخلاف غربی ها که در هنگام پیاده روی عادت به خوردن و آشامیدن دارند در ژاپن این کار اصلا پسندیده نیست.

تقریبا همه مردم ژاپن، به زبان ژاپنی صحبت می کنند که کاملا مختص ژاپن است و با زبان کره ای تفاوت زیادی دارد، اما شباهت هایی نیز به زبان چینی دارد.

در برخی از شهرها مانند توکیو که شرکت های بین المللی در آن وجو دارد، به زبان انگلیسی نیز صحبت می کنند.

دین و حکومت در ژاپن
حکومت در ژاپن بر جمهوری و بر پایه امپراطوری است. امپراطور ژاپن جایگاه نخست و قدرت برتر در کشور است اما هیچ قدرت اجرایی ندارد. سیستم اداره این کشور بر پایه دوموکراسی و توسط پارلمان اداره می شود. مردم ژاپن اغلب پیرو دین شینتو و بودیسم هستند و برای عبادت به زیارتگاه ها و معابد می روند.

دعا و پایبندی به دین به گونه ای است که اغلب مردم در خانه هایشان محراب های کوچکی برپا کرده اند. البته در سال های اخیر مسیحیت نیز در این کشور حضور پیدا کرده است و طرفداران زیادی دارد و مانعی برای مسیحیان نیست.

توکیو پایتخت کشور ژاپن
توکیو پرجمعیت ترین، مهمترین شهر و پایتخت ژاپن است. توکیو در سال های خیلی دور به نام “ادو” شناخته می شده است و یک شهر کوچک قلعه ای بود.

امپراطور “میجی” در سال 1868 پایتخت را از کیوتو به ادو منتقل کرد و از آن به بعد توکیو به شهر مهمی در ژاپن تبدیل شد.

امروزه توکیو شهری پرجمعیت، در عین حال بسیار مهم نه تنها در ژاپن بلکه در تمام دنیا شناخته می شود. میزان مهاجرت به توکیو از شهرهای دیگر ژاپن و حتی کشورهای دیگر در سال های اخیر رشد زیادی داشته است. انواع سرگرمی ها، رستوران های بین المللی، ابزار سرگرمی و ورزشی و حتی جشنواره های سالانه در توکیو برگزار می شود که سفر به این شهر را جذاب تر می کند.

اقتصاد کشور ژاپن
ژاپن خود را به عنوان یکی از برترین اقتصادهای دنیا به اثبات رسانده است و نمونه ای بی نظیر برای کشورهای در حال توسعه است. ژاپن سبقت از اقتصاد ایالات متحده را در دستور کار قرار داده و تا حد بسیار زیادی هم موفق بوده است.

ژاپن پشتیبانی و حمایت از نیروی کار را در اولویت قرار داه و نیروی تحصیلکرده در ژاپن تا حد زیادی از امنیت شغلی برخوردار هستند که باعث افزایش بازدهی نتیجه کار شده است.

اقتصاد ژاپن پایبند بر بازار آزاد است، کایرتسو نقش مهمی در موفقیت اقتصادی ژاپن داشته است، در کایرتسو انسجام میان بخش خصوصی و دولتی، تولیده کنند، تامین کننده و توزیع کننده در دستور کار قرار میگیرد.

در ژاپن اقتصاد، سیاست و اجتماع کالا به هم پیوسته هستند و این اتحاد باعث اشتغالزایی و توزیع مناسب شغل و درآمد میان مردم این کشور شده است. کارخانه های تولید ماشین و لوازم برقی در ژاپن فراوانند و با صادرات محصولات خود درآمد بسیاری را برای کشور فراهم می کند.

جاذبه های دیدنی کشور ژاپن
البته که ژاپن کشوری سرشار از شلوغی و جمعیت است اما جاذبه های دیدنی طبیعی در این کشور نیز به وفور یافت می شود.

کوه آساهی

آساهی با ارتفاعی نزدیک به 2.290 متر بلندترین کوهستان جزیره هوکایدو است و به عنوان مقصدی برای کوهنوردان و علاقه مندان به طبیعت است.

آنسن

چشمه های آب گرم در ژاپن نامحدود و فراوانند و گنجینه های ملی این کشور به حساب می آیند. آب درمانی و چشمه های آب گرم در میان مردم ژاپنی علاقه مندان بسیاری دارد و هر ساله گردشگران زیادی با دریافت ویزای ژاپن برای آب درمانی و حضور در طبیعت به این کشور سفر می کنند.

آبشار شیرایتو

در کنار کوه فوجی، آبشار معروف شیرایتو قرار دارد و به عنوان یکی از مکان های مقدس و جاذبه های گردشگری ژاپن شناخته می شود. همچنین این آبشار در یونسکو نیز به ثبت جهانی رسیده است.

کوه فوجی

یکی از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری و نماد کشور ژاپن کوه فوجی است. این کوه با ارتفاع حدودی 3.776 متر بلندترین کوه ژاپن است و معابد بسیاری در آن ساخته شده است. به همین جهت افرد زیادی برای عبادت و یا بازدید از این کوه به ژاپن سفر می کنند.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای کشور ژاپن:

متقاضیان برای درخواست موفقیت‌آمیز ویزای ژاپن یا ویزای توریستی ژاپن باید شرایط ویزای زیر را داشته باشند:

۱-ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی (تائیدیه دادگستری)

۲-ترجمه مدرک شغلی:

اگر کارمند هستید نامه اشتغال به کار، با تاریخ صدور کمتر از دو هفته، که سمت شغلی، تاریخ استخدام، میزان حقوق، تاریخ، مرخصی و سفر به همراه مهر مترجم رسمی و تائیدیه دادگستری ذکر شده باشد
ترجمه پروانه کسب (اگر کارت مباشرت دارید، ارائه پروانه کسب اصلی الزامی است)
اگر عضو نظام خاصی (نظام پزشکی، نظام مهندسی، نظام حقوقی و غیره) هستید (مهر مترجم رسمی و تائیدیه دادگستری ) کارت نظام مربوطه که برای سال جاری معتبر می باشد .
بخوانید مدار شمالگان کجاست؟
۳- گردش حساب ۳ ماهه با موجودی حداقل ۲۵۰ میلیون تومان

۴- ۲ قطعه عکس رنگی با زمینه روشن، کمتر از ۶ ماه اخیر، در ابعاد ۳.۵*۴.۵

مدارکی که مجموعه نارون اکوتور برای شما تهیه می کند تا مدارک شما برای دریافت ویزا تکمیل شود
تعدادی از مدارک وجود دارند که نارون اکوتور برای شما اقدام و تهیه می کند تا پس از تکمیل شدن مدارک بتوانید به ژاپن سفر کنید.

بلیط رفت و برگشت
بیمه مسافرتی
رزرو کلیه هتل ها طبق روزشمار سفر
برنامه دقیق سفر و توضیح جزییات سفر شما
مجوز انفرادی
دعوتنامه گروهی
مجوز آژانس ایرانی
مجوز آژانس ژاپنی
فرم مشخصات فردی( انگلیسی)

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ ویزا و تور ژاپن با کارشناسان فارس یکتا سیر در تماس باشید.