ویزای انگلستان

معرفی کشور انگلیس

کشور انگلیس دارای قدمتی طولانی، فرهنگی غنی و سابقه‌ای دراز در علم، فلسفه و هنر است. هر ساله تعداد زیادی از مردم از اقصی نقاط جهان قصد سفر به این کشور را دارند. برای تجربه سفری لذت‌بخش لازم است قبل از هر چیز، نسبت به این کشور شناخت پیدا کنید. در این مقاله به معرفی جنبه‌های مختلف کشور انگلیس خواهیم پرداخت و شما را با ویژگی‌های این کشور آشنا خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

کشور انگلیس کجاست؟

کشور انگلیس یا انگلستان، یکی از کشورهای پادشاهی بریتانیا است که در نیمه جنوبی این جزیره قرار گرفته است. این سرزمین از سمت غرب با کشور ولز و از سمت شمال با کشور ایرلند، دارای مرز خشکی مشترک است. مرزهای آبی آن نیز به‌صورت، مرز دریای ایرلند در شمال غربی، دریای سلتی در جنوب غربی، دریای شمال در سمت شرق این کشور و کانال مانش در جنوب هستند. مساحت این کشور نیز ۱۳۰٬۲۷۹ کیلومترمربع است که این پهنه، خود از جزایر متعدد کوچک و بزرگی تشکیل شده است. ۹ ناحیه تشکیل‌دهنده این کشور هم شامل ناحیه شمال شرقی، ناحیه شمال غربی، میدلند غربی، میدلند شرقی، لندن بزرگ، ناحیه شرق، ناحیه جنوب شرقی، ناحیه جنوب غربی و یورکشایر-و-هامبر می‌شود. همچنین انگلستان به‌عنوان بخشی از بریتانیا کبیر بوده و به‌صورت سلطنت مشروطه و نظام پارلمانی اداره می‌شود.

تاریخچه کشور انگلیس

معرفی کشور انگلیس به مخاطبان به‌صورت کلی، گیج‌کننده به نظر می‌رسد. به همین دلیل، تاریخ این کشور را به چند برهه اصلی تقسیم می‌کنند و سپس به توضیح آن می‌پردازند. دوره‌های مهم تاریخ کشور انگلیس شامل پیش از حمله سپاه روم، دوران حکومت رومیان، هجوم آنگلوساکسون‌ها به این جزیره، لشکرکشی نورمن‌ها، عصر دودمان پلانتاژه، عصر الیزابتی، دوران میان پادشاهی، انقلاب باشکوه، عصر ویکتوریایی و دوران معاصر می‌شود. طبق آنچه باستان‌شناسان اذعان می‌کنند، کشور انگلیس دارای قدمتی چند صدهزار ساله است. تا پیش از فتح کشور انگلیس توسط امپراتوری روم حدود ۲۰ قبیله در این سرزمین ساکن بوده‌اند.

۴۳ سال قبل از میلاد مسیح، سرزمین انگلستان توسط رومیان فتح شد و آن‌ها تا قرن پنج میلادی بر آنجا حکومت کردند. پس از آنکه حاکمان و سربازان رومی این دیار را ترک کردند، آنگلوساکسون‌ها در اینجا ساکن شدند. یکی از اقدامات آنگلوساکسون‌ها که مردمی دارای نژاد ژرمن بودند و حضور آن‌ها در این سرزمین باعث پیدایش نژاد انگلیسی شده است، استقرار زبان انگلیسی باستان در پهنه بریتانیا بوده است. آنگلوساکسون‌ها اولین پادشاهی‌ها را در مناطق کشور انگلیس به وجود آوردند و این امر از اولین نشانه‌های ظهور قدرت‌های مقتدر در این دیار محسوب می‌شود. در قرن نهم میلادی وایکینگ‌ها به طور مداوم به این سرزمین حمله می‌کردند، لذا پس از دوران طولانی جنگ داخلی، در قرن دهم میلادی فرمانروایان سرزمین‌های مختلف دست به اتحاد زدند که نتیجه آن معرفی کشور انگلیس به‌عنوان کشوری یک‌پارچه بود.

این اتحاد دیری نپایید و در قرن یازدهم، نورمن‌ها کشور انگلیس را فتح و نیم‌قرن بر این سرزمین حکمرانی کردند. امروزه معرفی کشور انگلیس به‌عنوان کشوری دارای ثبات، مورد قبول همگان است، اما درگذشته چنین نبوده است. پس از نورمن‌ها، دودمان پلانتاژنه بر انگلیس فرمانروایی می‌کردند و این دوران، دورانی پرآشوب بود. پادشاهان این سلسله علاوه بر کشور انگلیس، سودای حکومت بر سرزمین فرانسه را نیز در سر می‌پروراندند و در این میان، بحران جانشینی نیز پدید آمد. این دو عامل باعث رخ‌دادن یک جنگ داخلی، موسوم به جنگ‌های صد ساله، و تباه شدن جان و مال بسیاری شد.

پس از عصر رنسانس و روشنگری، کشور انگلیس به مرکز علم و فلسفه تبدیل شد. به جرأت می‌توان گفت، نقطه عطف جریان علمی این کشور انقلاب صنعتی بود؛ چراکه به‌واسطه پیشرفت صنایع مختلف و پدید آمدن کمپانی‌های متعدد، قدرت اقتصادی بریتانیا افزایش یافت و این سرزمین به قدرتی جهانی تبدیل شد.

تاریخ کشور انگلیس در دوران معاصر نیز لحظات مهمی را تجربه کرده است و یکی از این تجارب، تجربه تلخ دو جنگ جهانی است. به رغم تمام رویدادها، این کشور با تمام توان دستاوردهایش را حفظ و خود را به‌عنوان کشوری پیشرو در جهان معرفی کرده است.

پایتخت کشور انگلیس

پایتخت کشور انگلیس شهر لندن است که این شهر، بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در تمام سرزمین بریتانیا است. لندن در کنار رودخانه تیمز قرار دارد و این رود از جنوب غربی شهر وارد و از سمت شرق آن خارج می‌شود. پایتخت انگلستان از ترکیب دو شهر لندن و وست‌مینستر ایجاد شده و امروزه به آن لندن بزرگ می‌گویند. طبق سرشماری سال ۲۰۱۵، لندن بیش از هشت و نیم میلیون نفر جمعیت دارد که در مساحت ۱۵۷۲ کیلومتری این شهر زندگی می‌کنند. یکی از ویژگی‌های این شهر، شهرت آن به‌عنوان شهری قدرتمند، تأثیرگذار، پربازدید، مطمئن برای سرمایه‌گذاری و مناسب برای کار است. همچنین جالب است بدانید در بین تمامی شهرهای جهان، لندن به‌عنوان گران‌ترین شهر جهان شناخته می‌شود.

ویزای کشور انگلستان 

کشور انگلیس کاملا مستقل است و عضو حوزه شینگن نمی باشد، برای سفر به این کشور باید ویزای جداگانه دریافت کنید، هر چند ممکن است سابقه سفر شما به حوزه شینگن در اخذ ویزای انگلیس هم تاثیر مثبت داشته باشد.
برای  اخذ ویزای انگلستان باید دارای مدارک قوی و قابل قبولی برای اثبات بازگشت خود از انگلستان به سفارت ارائه دهید و افسر را از اینکه پس از پایان اعتبار ویزا، به کشور خود بازمیگردید مطمئن کنید.
با اخذ ویزای انگلیس اجازه ورود به کشور انگلستان، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز را خواهید داشت. این ویزا بر اساس هدف از سفر انواع متفاوتی دارد و به پاسپورتی که دارای ویزا انگلیس است، اعتبار خواهد داد. با توجه به تحقیقات بین‌المللی از میان هر ۶ نفر در ۱۸۹ کشور جهان، یک نفر درخواست ویزای کار انگلیس را دارد. انگلیس کشوری است که با شرایط موجود، دورنمایی جذاب برای کار، زندگی و تحصیل را دربردارد.
ویزای انگلیس VFS به معنای اخذ ویزا از طریق ورود به سایت شرکت VFS Global می باشد. کشور انگلیس در ایران سفارت و دفتر رسمی VFS دارد، به همین دلیل اخذ ویزای توریستی انگلستان برای ایرانیان نیازی به مراجعه به کشورهای دیگر ندارد و تمام کارهای درخواست و صدور ویزای توریستی انگلستان در ایران قابل انجام است.
شرکت VFS به عنوان نماینده رسمی دولت انگلیس مسئولیت تمامی امور اداری صدور ویزا از جمله بررسی مدارک و انگشت نگاری را بر عهده دارد. همچنین مسئولیت انجام امور اخذ ویزا شینگن برای برخی از کشورها نیز بر عهده وی اف اس است.
_سند ملکی و مدارک شغلی
• هر کدام از متقاضیان ویزا باید حداقل مبلغ 150.000.000 تا 200.000.000 تومان در حساب کوتاه مدت خود داشته باشند.
• تمکن مالی ویزای این کشور باید به پوند و یا دلار آمریکا صادر گردد.
• گردش حساب ویزای انگلیس باید برای ۳ تا ۶ ماه آخر باشد (منظور از گردش حساب تعداد تراکنش است).
• مدارک مالی متقاضی، اجاره پرداختی در گردش حساب و حقوق دریافتی به دقت بررسی می‌شود پس در به هیچ عنوان مدارک غیر واقعی ارائه ندهید.
_تاریخچه سفر
• تاریخچه سفر یکی از مواردی است که در اخذ ویزای انگلیس بسیار مهم است. داشتن ویزاهای معتبری مانند ویزای شینگن، ویزای کانادا، ویزای استرالیا، ویزای امریکا و ویزای ژاپن می تواند برای فرد متقاضی امتیاز محسوب شود.
• ممکن است ویزاهای ارائه شده از سفارت‌خانه کشور مقصد برای اعتبار سنجی استعلام شود.
_داشتن دعوت‌نامه
• دعوتنامه انگلیس باید از سمت بستگان درجه یک، یکی از آشنایان و دوستان ارسال شود.
• در متن دعوتنامه حتما باید تاریخ ورود و خروج به انگلیس، محل اقامت شما در این کشور، مدت زمان اقامت و نسبت شما با دعوت‌کننده ذکر شود.

_ویزای توریستی انگلیس
ویزای توریستی انگلیس یکی از محبوب‌ترین نوع ویزای این کشور به حساب می آید. ویزای توریستی انگلیس مجوزی است که با داشتن آن اجازه ورود به خاک انگلیس را خواهید داشت.
این ویزا بسته به هدف متقاضی از سفر به انگلیس در انواع گوناگونی دسته‌بندی می‌شود، ولی انواع ویزای توریستی انگلستان فقط برای اقامت با مدت محدود در این کشور میباشد و به دارنده خود اجازه کار و تحصیل در این کشور را نمی‌دهند. همچنین هدف از اخذ این نوع ویزا باید کامل مشخص باشد چرا که بعد از دریافت آن اجازه تبدیل آن به نوع دیگر ویزا و تغییر کاربری آن را نخواهید داشت.
این ویزا برای دیدار اقوام و دوستان، سفر توریستی و به طور کلی برای سفر کوتاه مدت به انگلستان صادر می شود. یکی از نکات مهم اخذ ویزای توریستی انگلیس این است که فرد متقاضی باید در طول پروسه ی درخواست اخذ ویزا، هدف و برنامه سفر خود را به طور روشن برای افسران مهاجرت بیان کند. این ویزا معمولاً با ۶ ماه اعتبار و چندبار ورود صادر می‌گردد.
متقاضی با توجه به دلایل سفر خود می‌تواند از ویزای توریستی کوتاه مدت و یا بلند مدت استفاده کند. به صورت معمول مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس به صورت کوتاه مدت و با اعتبار شش ماه صادر می‌شود، ولی سفارت اختیار این را دارد که در صورت لزوم مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس را کمتر از 6 ماه درج کند.
در صورتی که اهداف سفر شما نیاز به زمان بیشتر داشته باشد و در صورت ارائه مدارک خاصی، امکان صدور ویزای توریستی بلند مدت نیز وجود خواهد داشت. ویزاهای بلندمدت در سه نوع 2 ساله، 5 ساله و 10 ساله صادر می‌شوند و امکان صدور ویزای توریستی با اعتبار بیش از 10 سال وجود ندارد. در این نوع ویزا متقاضی باید اثبات کند که به طور مستمر در بریتانیا اقامت نخواهد داشت و نوع کاربری ویزا تغییری نخواهد کرد (برای مثال متقاضی باید هدف عنوان شده در هنگام اخذ ویزای بلند مدت را حفظ کند.)
باشد، همچنین داشتن دوبار ویزا شنگن قبلی و ترجیحاً ویزای انگلستان الزامی می باشد.
3.سند ملکی
اصل سند مالکیت بنام مسافر. (در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره نامه)
4.سایر مدارک
• اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار همراه با اصل گذرنامه های گذشته در صورت عدم وجود گذرنامه های گذشته تکمیل فرم تعهد نامه الزامی می باشد.
• چهار قطعه عکس 5/ 4 * 5 / 3
• اصل شناسنامه ها
• اصل سند ازدواج
• اصل کارت ملی
توضیح: ترجمه رسمی تمام مدارک فوق همراه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه الزامی است.
• مدارک مورد نیاز جهت دریافت برگه عبور از سفارت ایران در ترکیه (افرادیکه گذرنامه ایشان نزد کنسولگری انگلیس جهت اخذ روادید می باشد).
• 4 عکس 4*6 رنگی (جدید، تمام رخ، بدون کلاه و عینک و با زمینه سفید و همچنین از همراهان (در صورت وجود همراه عکس بانوان با حجاب اسلامی باشد).
• اصل بلیط تائید (ok) شده (با محاسبه زمان تعیین شده) پس از اطمینان از صدور برگ عبور به مقصد ایران و تصویر آن
• در خواستنامه تکمیل شده برای برگ عبور در دو نسخه (فرم مخصوص که شخص با مراجعه به نمایندگی از مسئول مربوطه دریافت می نماید).
• رسید گذرنامه که توسط کنسولگری انگلستان در استانبول صادر شده است.